•  Staff Photo

    TK                                                          
    Katherine Gibson              
                                          
    KINDERGARTEN                      
    Israel Martinez-Alfaro                            
    Marta Saiz                
    Stephanie Clark      
                                                      
    FIRST GRADE                   
    Ashley Pagan
    Angel Munoz-Cuezas                 
    Teresa Del Real                           
                                                    
    SECOND GRADE              
    Kate Keith                        
    Abel Guzman                    
    Perry Siniard              
                                         
    THIRD GRADE   
    Julia Martinez                  
    Kelly McBride
    Catherine Hayes          
                                        
    FOURTH GRADE             
    Caitlin Monson                 
    Hugo Lawton                  
    William Sisson                
                                        
    FIFTH GRADE                 
    Miranda Buddington
    Matt Marks/Tiffany Su              
    Stella Ziegler     
                                         
    SIXTH GRADE                                      
    Melissa McDonald - Humanities                        
    Josh Eusterbrock - Math/Science
     
    SEVENTH GRADE
    Marquel Coats - Humanities
    Jeremy Tam - Math
    Francis Abbatantuono - Science
     
    EIGHTH  GRADE
    Marika Iyer - Humanities
    Francis Abbatantuono - Math/Science
     
    ENRICHMENT TEACHERS
    Adam Corona - Elementary Physical Education
    Christopher Rodriguez - Physical Education
    Angela Baker - Art
     
    MIDDLE SCHOOL COUNSELOR
    Shauna Handrahan
     
    LIBRARIAN
    Mariah Sparks
     
    STIP SUB
    Maya Stevens
     
  •  

    PRINCIPAL: Romy Trigg-Smith                       
    ASSISTANT PRINCIPAL: Annika Rudback
     
    TK-2 LITERACY COACH: Sandra Prades
    3-5 LITERACY COACH: Gilbert Parada
    TK-8 MATH COACH: Lori Aguinaldo
    TK-8 CULTURE COACH: Joyce Hum
    RESTORATIVE JUSTICE FACILITATOR: Elijah Flowers
     
    ELD INTERVENTION: Noah Mendel
    READING INTERVENTION: Janeca Jones
    TK TUTOR: Ada Coca
    ACADEMIC MENTORS: Ms. Leslie and Ms. Guadalupe
     
    RESOURCE SPECIALISTS: Lena Eckoff and Maria Gonzalez
    SCHOOL PSYCHOLOGIST: Amanda Garcia
    SPEECH PATHOLOGIST: Ms. Rivera and Ms. Busby
     
    ADMINISTRATIVE ASSISTANT: Chelita Reed
    ATTENDANCE CLERK: Christina Miller
    OUTREACH COORDINATOR: Rodolfo Perez
    SCHOOL SECURITY OFFICER: Curtis Devereaux
     
    CAFETERIA MANAGER: Ronnie Tillis
    CUSTODIANS: Sandra Herrera, Jianwei Situ
                                                         
    BACR DIRECTOR: Miladi Almaweri
    CITIZENS SCHOOLS DIRECTOR: Veronica Onyejekwe
    CS TEACHERS: Erica Yoon, Jacob Perez, Hassan Russell
     
    EBAC: Krishna Amin, Kimberly Watson, Ms. Bianca